Pagrindinis

Emu aliejus, kas tai?

Emu aliejus, kas tai?

Emu aliejaus istorija

Australijos aborigenai Emu aliejų pradėjo naudoti daugiau nei prieš keturiasdešimt tūkstančių metų. Jie pirmieji aptiko gydančias emu stručio taukų savybes. Kaip tvirtina legendos, aborigenai šimtmečius naudojo emu taukus visiems gyvenimo atvejams. Jie buvo universalūs, jais gydė viską: žaizdas, nudegimus, vabzdžių įkandimus, sąnarių skausmus, odos ligas, naudojo kaip apsauginę priemonę nuo saulės ir šalčio. Naudodavo saulėje pašildytą aliejų, taip pagerindavo jo skvarbumą.

Pirmiesieji europiečiai iš aborigėnų apie Emu aliejų sužinojo, kaip apie drėkinamąją ir natūralią nuo saulės apsaugančią priemonę. Pirmiausiai ši žinia paplito kaimo vietovėse, aliejus buvo naudojamas sumušimams, nudegimams ir sausos odos problemoms gydyti.

Vėliau buvo atliekami tyrimai labaratorijose. Pirmąsias Emu aliejaus eksperimentų analyzės paskelbė gydytojai Peter Vajeir Raymond Purves „Kaulų ir sąnarių tyrimų laboratorijoje“ esančioje Sidnėjau universitetinėje "Royal North Shore“ ligoninėje ir daktaras Michael Whitehouse „Patologijos katedroje“, esančioje Adelaidės universitete.

Moksliniai tyrimai

Pastaruosius penkiolika metų įvairių pasaulio šalių universitetuose ir ligononėse buvo atlikti Emu aliejaus tyrimai. Visai gautai informacijai susisteminti ir sukaupti vienoje vietoje, buvo įkurtas Emu aliejaus institutas. Priimta viena aiški mokslinių tyrimų išvada, kad Emu aliejus efektyvi plataus veikimo spektro medžiaga, kuri veikia harmoningai su įvairiomis organizmo funkcijomis. Dėka oleino rūgšties esančios Emu aliejuje, jis puikiai prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius ir odą aprūpina riebiosiomis rūgštimis, kurios yra būtinos sveikos odos balansui išklaikyti. Dėl riebiųjų rūgščių trūkumo atsiranda sausumas, niežėjimas.

Priešuždegiminės ir drėkinimo savybės

Jis greitai įsigeria, nepalikdamas jokių pėdsakų. Emu taukų priešuždegiminės ir drėkinimo savybes galima paaiškinti remiantis jų sudėtimi. Nustatyta, jog 70 proc. riebiųjų rūgščių, esančių taukų sudėtyje, yra nesočiosios, taigi itin efektyvios.

Emu taukuose gausu linolio rūgšties – medžiagos, kuri pagarsėjusi savo savybėmis gydant raumenų bei sąnarių ligas, taip pat olieninės rūgšties, pasižyminčios vietiniu priešuždegiminiu poveikiu. Prostaglandinai, gauti iš linoleno rūgšties, mažina skausmą, tinimus ir uždegiminę reakciją.

Emu taukai natūrali ir efektyvi drėkinimo priemonė, pasižyminti dideliu biologiniu aktyvumu. Jie pasižymi nuostabiu sugebėjimu greitai įsigerti ir patekti į gilesnius odos sluoksnius, tai susiję su oleino rūgštimi. Gerai tinka sausai odai, užtikrina jos drėkinimą visai dienai, todėl taukai idealiai tinka kaip kosmetinė odos priežiūors priemonė.

Emu aliejus yra saugus naudoti visiems. Jo pagrindinė nauda yra gaunama iš eterinių riebiųjų rūgščių. Eterinės riebiosios rūgštys dalyvauja procese, kaip musų kūnuose iš maisto produktų, gaminama gyvybinė energiją. Eterinės riebiosios rūgštys reguliuoja augimą, gyvybingumą ir psichinę būklę. Jos pajungia deguonį, elektronų srautus ir energetiką, oksidacijos procesui. Oksidacija, tai pagrindinis ir svarbiausias mūsų kūno gyvybinis procesas, kurio metu deginami maisto produktai ir gaminama energija, būtina gyvybei palaikyti.

Emu aliejaus sudėtyje yra omega-3, Omega-6 ir omega-9 riebalų rūgščių:

Omega-3 riebalų rūgštys yra labai sveika širdžiai. Omega-3 aliejus padidinti gero cholesterolio koncentraciją (didelio tankio lipoproteinų, DTL), mažinant blogojo cholesterolio (trigliceridų) koncentracija.

Omega-6, arba linolo rūgštis yra viena pagrindinių riebalų rūgščių. Linolio rūgštis, gama-linoleno arba gamolenic rūgštys gamina prostaglandinus. Prostaglandinai yra medžiagos, randamos kiekvienoje ląstelėje ir yra reikalingi bendros organizmo sveikatos priežiūrai, turi būti nuolat papildyti.

Linolo rūgštis yra viena svarbiausių riebiųjų rūgščių, kūdikiams, ji turi įtakos jų augimui, vystymuisi.

Riebiosios rūgštys padeda išlaikyti ląstelių membranų sveikatą, pagerinti maistingųjų medžiagų naudojimą, nustatyti ir kontroliuoti ląstelių metabolizmą. Jos taip pat teikia žaliavas, kurios padeda kontroliuoti kraujospūdžio, kraujo krešėjimą, uždegimus, kūno temperatūrą ir kitų organizmo funkcijas. Riebalai padeda, tik riebaluose tirpių vitaminų A, D, E ir K absorbcijos procese.

Omega-9 riebalų rūgštys, mononesotieji riebalai, taip pat žinomas kaip, oleino rūgštis.Jos pagerina riebalų skvarbumą.

Emu aliejus odos priežiūrai

Grynas Emu aliejus naudojamas itin sausos, jautrios ir probleminės odos priežiūrai.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad 70% riebiųjų rūgščių, esančių Emu aliejaus sudėtyje, yra nesočiosios rūgštys, taigi itin efetyvios.

Emu taukuose gausu olieninės rūgšties, turinčios priešuždegiminį poveikį. Dėka šios rūgšties emu aliejus pasižymi gebėjimu greitai įsigerti ir patekti į giluminius odos sluoksnius.

Ištirta, jog preparatas suaktyvina odos audinių aktyvumą atšiauriomis šalto klimato sąlygomis. Manoma, jog stereocheminės olieninės rūgšties savybės veikia apgrubusią, sausą odą bei padaro ją elastingą ir sveiką.

Puikiai tinka sausos odos priežiūrai, nes užtikrina jos drėkinimą visai dienai.

Emu aliejus nealergizuoja, neužkemša porų ir atitinkamai nesukelia inkštirų susidarymo. Gerai įsigeria į odą, ją drėkina, neleidžia daugintis bakterijoms, nesukelia spuogų ir bėrimo. O tai labai svarbu tiek sveikos, tiek probleminės odos priežiūrai.

Emu aliejus turi priešuždegiminį poveikį, mažina tinimą, gydo žaizdas, nudegimus, įpjovimus, randus, nutrynimus, įbrėžimus, gydant nudegusią, sutrūkinėjusią, sausą, psoriazės ar dermatito pažeistą odą.

Žmonės su egzema dažniausiai netoleruoja jokios kosmetikos. Emu aliejus ne tik nedirgina, bet palengvina egzemos kamuojamų žmonių odos būklę, mažina niežėjimą, įsigeria į giluminius odos sluoksnius, drėkina giliai iš vidaus, nealergizuoja

Emu aliejus padeda odai atsistatyti po operacinių žaizdų, sužeidimų, sumušimų, nudegimų.

Galima tepti ant odos pradinės epitelizacijos stadijoje. Mažina niežėjimą ir neleidžia susidaryti keloidiniam audiniui (randams). Pastebimai mažina šviežius randus.

Naujagimiams

Emu aliejus yra saugi, efektyvi naujagimių, vaikų odos gydymo ir priežiūros priemonė. Emu aliejus yra netoksiškas, nesukelia alergijos, lengvai absorbuojasi. Jį galima naudoti net itin jautriai odai. Lašinkite 1-2 lašelius ant pažeistos vietos ir švelniai įtrinkite. Pirmomis dienomis rekomenduojame naudoti kiek įmanoma dažniau, profilaktinei odos prižiūrai užtenka 1-2 kartus per dieną. Emu aliejuje esančios natūralios Omega-3,6,9 rūgštys malšina skausmą, sumažina uždegimus. Todėl Emu aliejus puikiai tinka kūdikiams nuo iššutimų apsaugoti, egzemai ar dermatitui, nudegimams gydyti, ant galvytės odos susidariusios luobelės priežiūrai, patinusių ir skausmingų dantenų apraminimui.

Emu aliejus sanariams ir raumenims.

Australijos ir JAV mokslininkai patvirtino, kad Emu aliejus turi galimybę sumažinti sąnario uždegimą ir kad jis yra visiškai natūrali anti-uždegiminė priemonė. Emu aliejuje gausu linolio rūgšties – medžiagos, kuri pagarsėjusi savo savybėmis gydant raumenų ir sąnarių ligas, palengvinti skausmus. Oleino rūgštis turi priešuždegimį poveikį.

Emu aliejus gali padėti gydant kraujostūvas, raumenų skaismus ( po treniruočių), sausgyslių patempimus, nesenus apatinių galūnių tromboflebito atvejus, hemorojų.

Išgavimo būdai

Emu (stručių) aliejus, gaminamas iš Stručio riebalų. Valymo metu Stručio riebalai pereina per keleta etapų: valomi, sterilizuojami ir panaikinamas kvapas, kol virsta aliejumi. Ne visas rinkoje siūlomas Stručio aliejus (taukai) yra valytas, o tai yra labai nesaugu. Kai Emu aliejus įvardinamas kaip "lydytas", tai reiškia, kad aliejus buvo tik filtruotas ir jame gali būti likę teršalų. Visada reikia rinktis valytą (rafinuotą) emu aliejų.

Rafinavimo procesų taip pat yra įvairių. Vieno proceso metu naudojami agresyvūs chemikalai, tokie kaip šarmas, kitas yra visai natūralus, senovinis - tradicinis procesas, kurio metu naudojamas natūralus molis ir išsaugotos visos vertingosios savybės.

Mūsų siūlomas aliejus yra Australijos stručių aliejus. Australijos stručių aliejus yra brangiausias ir labiausiai vertinamas. Aliejaus kokybę lemia klimatinės sąlygos, kuriose paukštis auga. Vertingiausias yra iš kaklo srities išgautas aliejus. Šis aliejus yra valytas daug amžių Australų aborigenų naudojamais tradiciniais metodais, nenaudojant cheminių medžiagų, išsaugotos visos vertingosios savybės. Tinka ir saugusiems, ir vaikams. Кilmės šalis: Australija

Komentuokite